Korlátozások és kötelezettségek

 

Korlátozások 

1. A tilalmi időre és a kifogható legkisebb méretre vonatkozó szabályok a fogási napló hátoldalán lévő táblázatban találhatók.

2. A tilalmi időszakon túl december, január, február, március hónapokban tilos a harcsa fogása. Tilalmi időszakban (május 2-től június 15-ig) fogott harcsa nem tartható meg. Ugyanezen időszakban tilos a harcsa horgászata az öblítőcsatornákban.

3. Január, február és december hónapokban horgászni csak 7 és 17 óra közötti időszakban szabad.

4. A Kis-Tiszán az Eger-patak torkolatától a Laskó-patak torkolatáig január 1. és február 28., valamint november 1. és december 31. között ragadozó halra horgászni csak természetes csalival engedélyezett, a pergetés tilos.

5. A halállomány ívóterületeinek védelme érdekében május 2. és június 15. között tilos a horgászat az Eger- pataknak a Négyes- Borsodivánka községeket összekötő közúti hídjától a Tisza-tóba torkollásáig terjedő szakaszán.

6. A kiskörei téli kikötő területén, valamint a duzzasztómű felvizén 300 m hosszan, továbbá minden műtárgy 50 m-es körzetén belül tilos a horgászat (beleértve az öblítőcsatornák szabályozó műtárgyait is).

7. tilos minden olyan horgászmódszer alkalmazása, amelynek eredményeként a horog nem a hal szájába akad. Minden kívülről akadt vagy külsérelmi nyommal rendelkező halat kötelező a vízbe visszahelyezni.

8. A Tisza-tó teljes területén tilos a behordás. A szerelék vízbe juttatása csak és kizárólag partról elvégzett dobással engedélyezett.

9. Szemetes helyen tilos horgászni! A szemetes helyen horgászó személytől a területi engedély bevonható. A horgász köteles a horgászat befejezésével a horgászhelyet tisztán hátrahagyni.

10. A Tisza-tavon horgászhelyet foglalni tilos, a horgászhelyet érkezési sorrendben lehet elfoglalni. A csónak rögzítésére szolgáló karókat, kiszúrókat a horgászat befejeztével a horgász köteles kiszedni, azokat magával vinni. 

 

Kötelezettségek

1. A Tisza-tavon a fogási naplót kell vezetni. A fogási naplóba a méretkorlátozással védett halat a fogást követően azonnal, az egyéb halakat a horgászat befejezésekor, legkésőbb a nap végén, többnapos horgászat esetén legkésőbb minden nap végén be kell jegyezni.

2. A fogási naplót a horgász a rajta feltüntetett határidőig a váltás helyén köteles leadni vagy a Tisza-tavi Sporthorgász K. N. Kft. 5350 Tiszafüred, Örvényi út 46. címre beküldeni.

3. A horgászat során megfogott és megtartani kívánt halat szákban, vagy más erre a célra szolgáló tartó- vagy tárolóeszközben úgy kell tárolni, hogy az a halnak szenvedést ne okozzon.

4. A szabályosan megfogott és elvinni kívánt hal elszállítása a horgászhelyről csak és kizárólag élettelen állapotban engedélyezett, a horgászathoz szükséges csalihal kivételével.

5. A horgász sötétedés után köteles horgászhelyét, csónakját jól látható módon, folyamatosan megvilágítani.

6. A haljelölés a halgazdálkodást segíti. Jelölt halról a jelet csak akkor szabad levenni, ha az a kifogható méretet elérte. A levett jelet, a fogás helyét, idejét, a hal pontos testhosszát, tömegét, valamint a horgász nevét és lakcímét tartalmazó feljegyzést kérjük postai úton megküldeni, vagy személyesen leadni a Tisza-tavi Sporthorgász K. N. Kft.-nek (5350 Tiszafüred, Örvényi út 46.). Minden beküldő ajándékban részesül, valamint év végén 1 db éves területi engedély kerül kisorsolásra.

7. A helyi horgászrend megsértése a területi engedély azonnali bevonásával jár.

8. A horgászrendben nem szabályozott kérdésekben a halászatról és a horgászatról szóló törvény az irányadó.

tilalmiidokhalfajok